Fuji NP1PU-048E
  • Fuji NP1PU-048EFuji NP1PU-048E
Fuji NP1PU-048E
Yueyang Tongtu E-commerce Co., Ltd. är en professionell och högkvalitativ NP1PU-048E-säljare i Kina. Du kan vara säker på att köpa Fuji NP1PU-048E från vår fabrik. Typ: integrerad strömförsörjning Spänning: trefas 380V Frekvens: 50/60 Hz Utgångsfrekvens: 0 - 400 Hz Märkström: 48A
Produktfördelar
Fuji NP1PU-048E, som en 24W strömförsörjning, är extremt kompakt i storlek och installeras med standardmetoden 35 mm DIN-skena snap-in, som kan placeras i elskåpet. Den är utrustad med en komplett filtreringskrets och uppfyller stränga standarder för elektromagnetisk kompatibilitet (EMC) på industriell nivå såsom EN61000. Den kan effektivt motstå störningar från elnätet och har extremt låg elektromagnetisk strålning i sig, vilket inte kommer att påverka PLC:n eller frekvensomvandlaren i närheten. I händelse av en avvikelse kommer den automatiskt att stängas av eller gå in i ett läge och automatiskt återhämta sig efter att felet har åtgärdats, vilket verkligen garanterar säkerheten för nedströmsutrustningen.
Ansökan
Parametrar
Produktmodell
Fuji NP1PU-048E
Produktserie
MICREX-SX / PS-seriens expansionsenhet
Modultyp
DC-ingångsexpansionsenhet
Antal ingångspunkter
8 poäng
Ingångsspänning
DC 24V
Ingångsström
Ca. 7mA (vanligt)